  • GQW9R500
GQW9R500
advertisement
Manufacturer No:
GQW9R500
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GQW9R500
Package:
Datasheet:
GQW9R500
Description:
CAP TRIMMER 0.6-9.5PF 750V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GQW9R500
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GQW9R500.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    User Defined
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Dielectric Material
    Quartz
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    PISTONCAP®
  • Size / Dimension
    0.375Dia 9.52mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    750V
  • HTS Code
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    750V
  • Q @ Freq
    1500 @ 20MHz
  • Capacitance Range
    0.6pF~9.5pF
  • Multi-turn
    1
  • Height Seated (Max)
    1.000 25.40mm