  • GPC12.7334K100B31TR24
GPC12.7334K100B31TR24
advertisement
Manufacturer No:
GPC12.7334K100B31TR24
HK JDW NO:
417-GPC12.7334K100B31TR24
Package:
5045
Datasheet:
Description:
330nF Film Capacitor 10% 5045 SMD/SMT 100V-DC 63V-AC POLYETHYLENE NAPHTHALATE Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
GPC12.7334K100B31TR24
  • Package / Case
    5045
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    11.5mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • Height
    6.5mm
  • Length
    12.7mm