  • GPC12.7333K1000B31TR24
GPC12.7333K1000B31TR24
advertisement
Manufacturer No:
GPC12.7333K1000B31TR24
HK JDW NO:
417-GPC12.7333K1000B31TR24
Package:
5045
Description:
33nF Film Capacitor 10% 5045 SMD/SMT 1kV-DC 350V-AC POLYETHYLENE NAPHTHALATE Surface Mount
Quantity:
In Stock : 2400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
GPC12.7333K1000B31TR24
  • Package / Case
    5045
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 350
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    11.5mm
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    6.5mm
  • Length
    12.7mm