  • GMD20200
GMD20200
advertisement
Manufacturer No:
GMD20200
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GMD20200
Package:
Datasheet:
GMD20200
Description:
CAP TRIM 4-20PF 175V THRU HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GMD20200
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GMD20200.
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -35°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • Series
    GM
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.375W 13.50mmx9.53mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    175V
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    175V
  • Adjustment Type
    Side
  • Capacitance Range
    4pF~20pF
  • Adjuster Orientation
    HORIZONTAL
  • Multi-turn
    1
  • Height Seated (Max)
    0.720 18.30mm