  • GKG90015
GKG90015
advertisement
Manufacturer No:
GKG90015
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GKG90015
Package:
100
Datasheet:
GKG90015
Description:
Trimmer / Variable Capacitors 18-90pf 100 VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GKG90015
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GKG90015.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    100
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    SURFTRIM® GKG
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    100V
  • Q @ Freq
    150 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    18pF~90pF
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm