  • GKG50H26
GKG50H26
advertisement
Manufacturer No:
GKG50H26
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GKG50H26
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
GKG50H26
Description:
CAP TRIMMER 15-50PF 100V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GKG50H26
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GKG50H26.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2000
  • Series
    SURFTRIM® GKG
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Size Code
    2016
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    15pF~50pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.106 2.70mm
  • Length
    5.2mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C