  • GKG10086-05
GKG10086-05
advertisement
Manufacturer No:
GKG10086-05
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GKG10086-05
Package:
Datasheet:
GKG10086-05
Description:
CAP TRIMMER SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GKG10086-05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2005
  • Series
    SURFTRIM® GKG
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Q @ Freq
    500 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    3pF~10pF
  • Height Seated (Max)
    0.114 2.90mm