  • GHP23000R
GHP23000R
advertisement
Manufacturer No:
GHP23000R
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GHP23000R
Package:
Datasheet:
GHP23000R
Description:
CAP TRIMMER 0.8-23PF 750V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GHP23000R
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GHP23000R.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    User Defined
  • Dielectric Material
    Glass
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    PISTONCAP®
  • Size / Dimension
    0.250Dia 6.35mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    750V
  • Q @ Freq
    700 @ 20MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    0.8pF~23pF
  • Height Seated (Max)
    0.984 24.99mm