  • GGL12000R
GGL12000R
advertisement
Manufacturer No:
GGL12000R
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GGL12000R
Package:
Datasheet:
GGL12000R
Description:
CAP TRIMMER 0.8-12PF 1250V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GGL12000R
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GGL12000R.
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    1250V
  • Q @ Freq
    500 @ 20MHz
  • Adjustment Type
    Side
  • Capacitance Range
    0.8pF~12pF
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Dielectric Material
    Glass
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    PISTONCAP®
  • Size / Dimension
    0.250Dia 6.35mm