  • GFN16000LL
GFN16000LL
advertisement
Manufacturer No:
GFN16000LL
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GFN16000LL
Package:
Datasheet:
GFN16000LL
Description:
CAP TRIMMER 1-16PF 750V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GFN16000LL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Dielectric Material
    Glass
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    PISTONCAP®
  • Size / Dimension
    0.312Dia 7.92mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    750V
  • Q @ Freq
    750 @ 20MHz
  • Adjustment Type
    Side
  • Capacitance Range
    1pF~16pF
  • Height Seated (Max)
    0.422 10.72mm