  • GCM31M5C1H473FA16K
GCM31M5C1H473FA16K
advertisement
Manufacturer No:
GCM31M5C1H473FA16K
HK JDW NO:
535-GCM31M5C1H473FA16K
Package:
Datasheet:
Description:
0.047μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 1487
Step5Bar-code shipping tag
GCM31M5C1H473FA16K
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.047μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    1%
  • Negative Tolerance
    1%