  • GCM0335C1E4R5CD03D
GCM0335C1E4R5CD03D
advertisement
Manufacturer No:
GCM0335C1E4R5CD03D
HK JDW NO:
535-GCM0335C1E4R5CD03D
Description:
GCM 4.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 17580
Step5Bar-code shipping tag
GCM0335C1E4R5CD03D
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm
  • Thickness
    330.2μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    4.5pF
  • Voltage - Rated DC
    25V