  • GRM3192C1H682JA01D
GRM3192C1H682JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM3192C1H682JA01D
HK JDW NO:
535-GRM3192C1H682JA01D
Description:
6.8nF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 7373
Step5Bar-code shipping tag
GRM3192C1H682JA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Package / Case
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm