  • GCJ21BL8YA334KA01K
GCJ21BL8YA334KA01K
advertisement
Manufacturer No:
GCJ21BL8YA334KA01K
HK JDW NO:
535-GCJ21BL8YA334KA01K
Package:
Datasheet:
Description:
0.33μF Ceramic Capacitor -40/+15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 15520
Step5Bar-code shipping tag
GCJ21BL8YA334KA01K
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Temperature Coefficient
    -40/+15% ppm/°C
  • Capacitance
    0.33μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X8L
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm