  • GCJ216R71E152KA01J
GCJ216R71E152KA01J
advertisement
Manufacturer No:
GCJ216R71E152KA01J
HK JDW NO:
535-GCJ216R71E152KA01J
Package:
Datasheet:
Description:
0.0015μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 6305
Step5Bar-code shipping tag
GCJ216R71E152KA01J
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    0.0015μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.6mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm