  • GA0805Y473KEAAI34G
GA0805Y473KEAAI34G
advertisement
Manufacturer No:
GA0805Y473KEAAI34G
HK JDW NO:
877-GA0805Y473KEAAI34G
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
GA 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA0805Y473KEAAI34G
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm