  • GA0402Y152MXJAP31G
GA0402Y152MXJAP31G
advertisement
Manufacturer No:
GA0402Y152MXJAP31G
HK JDW NO:
877-GA0402Y152MXJAP31G
Description:
GA 1500pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA0402Y152MXJAP31G
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm