  • GA0402A680JXAAC31G
GA0402A680JXAAC31G
advertisement
Manufacturer No:
GA0402A680JXAAC31G
HK JDW NO:
877-GA0402A680JXAAC31G
Description:
GA 68pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA0402A680JXAAC31G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    68pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm