  • G8020H12B1-RSR
G8020H12B1-RSR
advertisement
Manufacturer No:
G8020H12B1-RSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-G8020H12B1-RSR
Package:
Datasheet:
G8020H12B1-RSR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G8020H12B1-RSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Weight
    0.185lb 83.91g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Published
    2006
  • Series
    G8020
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.230A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    3500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    43.0 CFM (1.20m3/min)
  • Noise
    33.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.170 in H2O (42.3 Pa)
  • Width
    20.80mm