  • F1238X12B-FSR
F1238X12B-FSR
advertisement
Manufacturer No:
F1238X12B-FSR
HK JDW NO:
528-F1238X12B-FSR
Package:
Datasheet:
F1238X12B-FSR
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC
Step5Bar-code shipping tag
F1238X12B-FSR
  • Weight
    0.536lb 243.13g
  • Series
    F1238-S
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Protection
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.950A
  • RPM
    3100 RPM
  • Air Flow
    140.0 CFM (3.92m3/min)
  • Noise
    45.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.300 in H2O (74.7 Pa)
  • Width
    38.00mm