  • G6015X24B-RHR
G6015X24B-RHR
advertisement
Manufacturer No:
G6015X24B-RHR
HK JDW NO:
528-G6015X24B-RHR
Package:
Datasheet:
G6015X24B-RHR
Description:
FAN AXIAL 60X15MM 24VDC
Step5Bar-code shipping tag
G6015X24B-RHR
  • Air Flow
    22.0 CFM (0.616m3/min)
  • Noise
    39.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.300 in H2O (74.7 Pa)
  • Width
    15.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Published
    2001
  • Series
    G6015-H
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.170A