  • G6015L12B1-RHR
G6015L12B1-RHR
advertisement
Manufacturer No:
G6015L12B1-RHR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-G6015L12B1-RHR
Package:
Datasheet:
G6015L12B1-RHR
Description:
FAN AXIAL 60X15MM TACH 12VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G6015L12B1-RHR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Weight
    0.111lb 50.35g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Published
    2001
  • Series
    G6015-H
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    3400 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    14.0 CFM (0.392m3/min)
  • Noise
    26.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.130 in H2O (32.4 Pa)
  • Width
    15.00mm