  • G3TC-IAC24 AC/DC 120
G3TC-IAC24 AC/DC 120
advertisement
Manufacturer No:
G3TC-IAC24 AC/DC 120
Manufacturer:
Omron
HK JDW NO:
4157-G3TC-IAC24 AC/DC 120
Package:
Datasheet:
Description:
INPUT MODULE AC 5MA 24VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G3TC-IAC24 AC/DC 120
  • Series
    G3TC
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    AC
  • Color
    Yellow
  • Style
    Standard
  • Voltage - Input
    90 ~ 140VAC (120VAC Nom)
  • Family
    I/O Relay Modules - Input
  • Turn On Time
    20ms
  • Turn Off Time
    20ms
  • Current - Input
    5mA
  • Features
    Hold Down Screw
Hot Sales in Thermal
G3TBODX03PMUSDC42
G3TBODX03PMUSDC42
70M-IDC15
70M-IDC15
ODC15
ODC15
RIM-OAC5M
RIM-OAC5M
RIM-ODC5M
RIM-ODC5M
GLO5TR
GLO5TR
M-IAC15A
M-IAC15A
6401A
6401A
6401A