  • G22041432207J4C000
G22041432207J4C000
advertisement
Manufacturer No:
G22041432207J4C000
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-G22041432207J4C000
Package:
Axial
Description:
220mOhms, 4W, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 205
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G22041432207J4C000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Series
    G200
  • Size / Dimension
    0.224Diax0.512L 5.70mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    100/ +180ppm/°C
  • Resistance
    220mOhms
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    4W
  • Max Power Dissipation
    4W
  • Length
    13.0048mm