  • G125-MC11005L4-0150L
G125-MC11005L4-0150L
advertisement
Manufacturer No:
G125-MC11005L4-0150L
HK JDW NO:
322-G125-MC11005L4-0150L
Package:
Description:
Ribbon Cables / IDC Cables 1.25MM M/L CA 2x5 150MM 26AWG
Step5Bar-code shipping tag
G125-MC11005L4-0150L
    13 Weeks
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mounting Type
    CABLE
  • Number of Pins
    10
  • Mounting Option 1
    LOCKING
  • Mounting Option 2
    LATCH
  • Published
    2015
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    450V
  • Contact Finish - Mating
    NOT SPECIFIED
  • Pitch
    1.25mm
  • Total Number of Contacts
    10
  • Current Rating
    2A
  • Reference Standard
    UL
  • Reliability
    COMMERCIAL
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Body Breadth
    0.193 inch
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Body Depth
    0.259 inch
  • Rated Current (Signal)
    2A
  • Contact Style
    RND PIN-SKT
  • Contact Resistance
    25mOhm
  • Termination Type
    CRIMP
  • Polarization Key
    POLARIZED HOUSING
  • Wire/Cable Gauge
    26 AWG
  • Contact Pattern
    RECTANGULAR
  • Mating Contact Row Spacing
    0.05 inch
  • Connector Type A
    Plug
  • Connector Type B
    Connector
  • Length
    150mm