  • FZ1200R33KF2CS1NOSA1
FZ1200R33KF2CS1NOSA1
advertisement
Manufacturer No:
FZ1200R33KF2CS1NOSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-FZ1200R33KF2CS1NOSA1
Package:
Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FZ1200R33KF2CS1NOSA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Configuration
    Full Bridge
  • Power - Max
    14500W
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    12mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    3300V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    2000A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    4.25V @ 15V, 1.2kA
  • NTC Thermistor
    No
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    150nF @ 25V