  • FXTC-HE73PR-52 MHZ
FXTC-HE73PR-52 MHZ
advertisement
Manufacturer No:
FXTC-HE73PR-52 MHZ
HK JDW NO:
668-FXTC-HE73PR-52 MHZ
Package:
6-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
FXTC-HE73PR-52 MHZ
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    FXTC-HE73
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.205W 7.20mmx5.20mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    TCXO
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    52MHz
  • Frequency Stability
    ±2.5ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    55mA
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm