  • FXP831.07.0100C
FXP831.07.0100C
advertisement
Manufacturer No:
FXP831.07.0100C
Manufacturer:
Taoglas
HK JDW NO:
774-FXP831.07.0100C
Package:
Datasheet:
FXP831.07.0100C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FXP831.07.0100C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Freedom
  • Feature
    Cable - 100mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    Bluetooth, DSRC, V2V, Wi-Fi, Zigbee™
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Frequency
    6GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Power - Max
    2W
  • Gain
    3dBi, 5.5dBi
  • Max Frequency
    5.8GHz
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.5GHz 4.9GHz~6GHz
  • RF Family/Standard
    802.15.4, Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    Flat Patch
  • VSWR
    2.5
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz SHF f > 4GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz 5.4GHz
  • Height
    101.6μm
  • Length
    45mm
  • Width
    7mm
  • Height (Max)
    0.004 0.10mm