  • FXO-HC736R-33.333
FXO-HC736R-33.333
advertisement
Manufacturer No:
FXO-HC736R-33.333
HK JDW NO:
378-FXO-HC736R-33.333
Step5Bar-code shipping tag
FXO-HC736R-33.333
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    25%
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    7.5mm x 5.2mm x 1.4mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    33.333MHz
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Output Load
    15 pF