  • CB3-3I-24M7040
CB3-3I-24M7040
advertisement
Manufacturer No:
CB3-3I-24M7040
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-CB3-3I-24M7040
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
CB3-3I-24M7040
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    24.704MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    50pF
  • Max Supply Current
    50mA
  • Height
    1.8034mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm