  • FSF76-12-D
FSF76-12-D
advertisement
Manufacturer No:
FSF76-12-D
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-FSF76-12-D
Package:
Datasheet:
FSF76-12-D
Description:
Ferrules Terminal 20AWG 18mm 3.2mm Tin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSF76-12-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Insulation Material
    Polypropylene
  • Body Material
    Copper
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    Pan-Term®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Single Wire
  • Color
    Blue
  • HTS Code
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Depth
    3.2mm
  • Style
    DIN
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Approval Agency
    CSA
  • Lead Length
    12mm
  • Body Plating
    Tin
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Size
    20 AWG 0.75mm2
  • Insulation
    Insulated
  • Assembly Item Name
    FERRULE
  • Cable Entry-Max
    0.09 inch
  • Diameter
    1.52mm
  • Length
    18mm
  • Length - Overall
    18.00mm
  • Diameter - Inside
    1.27 mm
  • Length - Pin
    12.00mm