  • FSF87-20-L
FSF87-20-L
advertisement
Manufacturer No:
FSF87-20-L
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-FSF87-20-L
Package:
Datasheet:
FSF87-20-L
Description:
Ferrules Terminal 1AWG 36mm 16.2mm Tin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSF87-20-L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Insulation Material
    Plastic, Polypropylene
  • Body Material
    Copper
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    Pan-Term®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Single Wire
  • Color
    Blue
  • HTS Code
  • Depth
    16.2mm
  • Style
    DIN
  • Lead Length
    20mm
  • Body Plating
    Tin
  • Wire/Cable Gauge
    1 AWG
  • Size
    1 AWG 50.00mm2
  • Insulation
    Insulated
  • Diameter
    11.2mm
  • Length
    36mm
  • Length - Overall
    36.00mm
  • Diameter - Inside
    10.4 mm
  • Length - Pin
    20.00mm