  • FS56-020-C2-B
FS56-020-C2-B
advertisement
Manufacturer No:
FS56-020-C2-B
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-FS56-020-C2-B
Step5Bar-code shipping tag
FS56-020-C2-B
  • Mount
    Through Hole
  • Published
    2014
  • Termination
    PC Pin
  • Max Output Current
    20mA
  • Power Dissipation-Max
    1.1W
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height Seated (Max)
    39.67mm
  • Length
    66.68mm
  • Width
    55.55mm