  • F28-040-C2-B
F28-040-C2-B
advertisement
Manufacturer No:
F28-040-C2-B
HK JDW NO:
814-F28-040-C2-B
Step5Bar-code shipping tag
F28-040-C2-B
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Published
    2014
    EAR99
  • Packing Method
    BULK
  • Physical Dimension
    L34.92XB28.57XH23.8 (mm)
  • Max Output Current
    40mA
  • Power Dissipation-Max
    1.1W
  • Output Voltage 1
    14V
  • Isolation Voltage
    4200000V
  • Transformer Type
    SPLIT BOBBIN POWER TRANSFORMER
  • Output Voltage 2
    14V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • VA Rating
    1.1 VA
  • Center Tap Feature 1
    NO
  • Center Tap Feature 2
    NO
  • Height Seated (Max)
    23.8mm
  • Length
    34.93mm
  • Width
    28.58mm