  • FS48-125-C2-B
FS48-125-C2-B
advertisement
Manufacturer No:
FS48-125-C2-B
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-FS48-125-C2-B
Package:
Datasheet:
FS48-125-C2-B
Description:
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
FS48-125-C2-B
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Published
    2014
  • ECCN Code
    EAR99
  • Packing Method
    BULK
  • Physical Dimension
    L41.27XB33.32XH33.32 (mm)
  • Output Voltage 1
    24V
  • Isolation Voltage
    4200000V
  • Transformer Type
    SPLIT BOBBIN POWER TRANSFORMER
  • Output Voltage 2
    24V
  • Number of Secondary Winding
    2
  • VA Rating
    6 VA
  • Output Current 1
    0.125A
  • Output Current 2
    0.125A
  • Primary Rating
    DUAL 115V
  • Center Tap Feature 1
    NO
  • Center Tap Feature 2
    NO
  • Height
    33.32mm
  • Length
    41.27mm
  • Width
    33.32mm