  • FS10-250-C2-B
FS10-250-C2-B
advertisement
Manufacturer No:
FS10-250-C2-B
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-FS10-250-C2-B
Step5Bar-code shipping tag
FS10-250-C2-B
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Published
    2014
  • Termination
    PC Pin
  • Max Output Current
    250mA
  • Power Dissipation-Max
    2.4W
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height Seated (Max)
    30.15mm
  • Length
    34.93mm
  • Width
    28.58mm