  • FN6660056
FN6660056
advertisement
Manufacturer No:
FN6660056
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FN6660056
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FN6660056
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ FN
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    66.6MHz
  • Rise Time-Max
    5ns
  • Fall Time-Max
    5ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Output Load
    10 LS TTL, 15 pF