  • FN2500140
FN2500140
advertisement
Manufacturer No:
FN2500140
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FN2500140
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FN2500140
Description:
Quantity:
In Stock : 1455
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FN2500140
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ FN
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    25.000625MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    25.000625MHz
  • Rise Time-Max
    5ns
  • Fall Time-Max
    5ns
  • Symmetry-Max
    45/55%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Max Supply Current
    10mA
  • Height
    1.5494mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm