  • FN3120H-25-33
FN3120H-25-33
advertisement
Manufacturer No:
FN3120H-25-33
HK JDW NO:
694-FN3120H-25-33
Datasheet:
FN3120H-25-33
Description:
Power Line Filters 25A SFTY TERM BLOCK RFI FLTR-REG. UNITS
Step5Bar-code shipping tag
FN3120H-25-33
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Published
    2008
  • Series
    FN 3120
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Regenerative Motor Drive
  • Depth
    159mm
  • Current Rating
    25A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Physical Dimension
    L214.0XB129.0XH64.0 (mm)/L8.425XB5.079XH2.52 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    25A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Leakage Current (Max)
    97.9mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2250 V
  • Height
    64mm
  • Length
    159mm
  • Width
    129mm