  • FN3270H-1000-99
FN3270H-1000-99
advertisement
Manufacturer No:
FN3270H-1000-99
HK JDW NO:
694-FN3270H-1000-99
Package:
300
Datasheet:
FN3270H-1000-99
Description:
Power Line Filters 3PHASE 1000A RFI - 520VAC
Step5Bar-code shipping tag
FN3270H-1000-99
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Series
    FN 3270
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    Inverters, Power Drive Systems
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    201mm
  • Current Rating
    1kA
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Terminal Post
  • Voltage - Rated AC
    520V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L310.0XB190.0XH125.0 (mm)/L12.205XB7.48XH4.921 (inch)
  • Configuration
    Three Stage
  • Leakage Current
    59.5mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    1kA
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2250 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    300V
  • Height
    125mm
  • Length
    370mm
  • Width
    190mm