  • FMP300FBF73-6K19
FMP300FBF73-6K19
advertisement
Manufacturer No:
FMP300FBF73-6K19
HK JDW NO:
898-FMP300FBF73-6K19
Datasheet:
FMP300FBF73-6K19
Description:
6.19kOhms, 3W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP300FBF73-6K19
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.19kOhms
  • Power (Watts)
    3W