  • FLBA6L0826K03
FLBA6L0826K03
advertisement
Manufacturer No:
FLBA6L0826K03
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-FLBA6L0826K03
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
82μF Film Capacitor 10% Aluminum Terminal Block 440V-AC Stud
Step5Bar-code shipping tag
FLBA6L0826K03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Stud
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Terminal Block
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Dielectric
    PP
  • Life (Hours)
    100000 hours
  • Diameter
    85mm
  • Height
    190mm