  • FKP1R032207F00KYSD
FKP1R032207F00KYSD
advertisement
Manufacturer No:
FKP1R032207F00KYSD
HK JDW NO:
864-FKP1R032207F00KYSD
Package:
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial 1.25kV-DC 600V-AC
Step5Bar-code shipping tag
FKP1R032207F00KYSD
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 600
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Packing Method
    TRAY
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Height
    32mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    19mm