  • FK1920010
FK1920010
advertisement
Manufacturer No:
FK1920010
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FK1920010
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FK1920010
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FK1920010
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SaRonix-eCera™ FK
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    19.2MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    19.2MHz
  • Power Supplies
    1.8V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Max Supply Current
    4mA
  • Height
    1.143mm
  • Height Seated (Max)
    0.045 1.15mm