  • FJH-10-R-05.50-4
FJH-10-R-05.50-4
advertisement
Manufacturer No:
FJH-10-R-05.50-4
Manufacturer:
Samtec
HK JDW NO:
680-FJH-10-R-05.50-4
Package:
Datasheet:
FJH-10-R-05.50-4
Description:
FFC Jumper Cable 10Conductors 0.139m Tin Plated Copper 60VAC 1.4A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FJH-10-R-05.50-4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Packaging
    Bulk
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    INTERCONNECTION DEVICE
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Color
    Black, Blue
  • Depth
    5.5mm
  • Number of Conductors
    10
  • Max Voltage Rating (AC)
    60V
  • Max Current Rating
    1.4A
  • Cable Length
    139mm