  • FJH-30-R-12.00-4
FJH-30-R-12.00-4
advertisement
Manufacturer No:
FJH-30-R-12.00-4
Manufacturer:
Samtec
HK JDW NO:
680-FJH-30-R-12.00-4
Package:
Datasheet:
FJH-30-R-12.00-4
Description:
CABLE FLAT FLEX 30POS 0.5MM 12"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FJH-30-R-12.00-4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FJH
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    INTERCONNECTION DEVICE
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Number of Conductors
    30
  • Termination Style
    Top on One Side, Bottom on Other, Backers on Both Sides
  • Cable Type
    FFC, FPC
  • Wire/Cable Type
    Flat Flex
  • Cable Length
    304.8mm
  • Cable Pitch
    500μm
  • Length
    12.0 304.8mm
  • Length - Exposed Ends
    0.157 4.00mm