  • FG28X7R2A682KNT00
FG28X7R2A682KNT00
advertisement
Manufacturer No:
FG28X7R2A682KNT00
HK JDW NO:
769-FG28X7R2A682KNT00
Datasheet:
FG28X7R2A682KNT00
Description:
FG 6800pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 14091
Step5Bar-code shipping tag
FG28X7R2A682KNT00
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FG
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    6800pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm