  • FG28X7R1H333KNT00
FG28X7R1H333KNT00
advertisement
Manufacturer No:
FG28X7R1H333KNT00
HK JDW NO:
769-FG28X7R1H333KNT00
Datasheet:
FG28X7R1H333KNT00
Description:
FG 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 9818
Step5Bar-code shipping tag
FG28X7R1H333KNT00
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm