  • FG24C0G2W221JNT00
FG24C0G2W221JNT00
advertisement
Manufacturer No:
FG24C0G2W221JNT00
HK JDW NO:
769-FG24C0G2W221JNT00
Datasheet:
FG24C0G2W221JNT00
Description:
FG 220pF 450V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 7313
Step5Bar-code shipping tag
FG24C0G2W221JNT00
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    220pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm