  • FG23X7R1C476MRT06
FG23X7R1C476MRT06
advertisement
Manufacturer No:
FG23X7R1C476MRT06
HK JDW NO:
769-FG23X7R1C476MRT06
Datasheet:
FG23X7R1C476MRT06
Description:
FG 47μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.335Lx0.217W 8.50mmx5.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2842
Step5Bar-code shipping tag
FG23X7R1C476MRT06
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.217W 8.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm